Péče o šperky

Vaše spokojenost se zakoupeným zbožím je pro nás velmi důležitá, proto pro Vás máme několik užitečných rad:

  • Šperky navlékáme jako poslední a svlékáme jako první.
  • Životnost šperků zkracují nejrůznější parfémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika.
  • Šperky nepatří do vody, je proto žádoucí je před koupelí odložit. A to nejen doma ve vaně, ale i v bazénu nebo u moře. Chlór, sůl i vonné koupelové oleje šperky znehodnocují, stejně tak jako přímé slunce.
  • Není vhodné se šperky spát, protože by se jemné komponenty mohly zdeformovat
  • Šperky si odkládejte při sportu. Nejenom že byste si mohli ublížit, ale navíc pot šperkům také nesvědčí.
  • Náramky a náhrdelníky je vhodné ukládat na speciální stojánky nebo háčky. Nejlépe je uložit šperky do šperkovnice, kde budou chráněny proti všem vlivům světla, vlhkosti a podobně.
  • Lankové šperky ukládáme do sáčků zamotané dokulata, abychom lanko nezlomili. Pokud se lanko zlomí, už se nedá narovnat.
  • Šperky s lepenými kamínky, kamínky ve hmotě nebo s magnety nemáčejte ve vodě a v saponátech. Po kontaktu s vodou nebo jinými tekutinami dochází k narušení struktury lepidla a následnému vypadávání kamínků.
  • Šperky s kombinací bižuterních prvků jsou určeny k příležitostnému nošení;
  • Velmi důležité je jednou za čas (minimálně jednou za měsíc) šperky vyčistit, aby se na něm nehromadily částice prachu a potu, které mohou pozvolna kvalitu šperku oslabit. Na čistění/leštění je nejvhodnější měkký hadřík (nejlépe flanel), který nesmí obsahovat zbytky nečistot a prachu, jinak by mohl povrch šperku poškrabat. Především je zapotřebí postupovat jemně. Šperky nečistíme chemicky.
  • Existují lidé jejich PH je více kyselé než normálně. Tyto osoby by své šperky měli častěji odkládat a čistit.
  • I přes dodržování výše uvedených doporučení mohou být na špercích časem patrné známky opotřebení, nejedná se o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka. Pokud ale bude tato doporučení dodržovat, šperky si po dlouhou dobu zachovají svůj původní vzhled.

Používají-li šperky osoby nemocné, s velmi agresivním potem či osoby užívající některé léky, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu šperku. Běžnou vlastností stříbra je jeho černání na vzduchu a při nošení na těle, v závislosti na kvalitě prostředí a na množství kontaktních látek stříbro černá pomaleji či rychleji.

Čištění znečištěných šperků přenechte odborníkům/klenotníkům či zlatníkům.

Šperky by neměly přijít do kontaktu se saponáty, chemikáliemi, parfémy, laky na vlasy, mořskou vodou či potem. Šperky si vždy odložte před koupáním či sprchováním. Může se poškodit, jak povrchová úprava na akrylovém dílu, tak na stříbrné součásti šperku i kamínku. Dočasně odložený šperk neponechávejte na přímém slunci.

Jak pečovat o akrylové šperky

Tyto šperky jsou vyrobeny z akrylového materiálu, který je dozdoben komponenty Swarovski Elements. Jelikož jsou tyto komponenty z křišťálu, je třeba se šperky zacházet šetrně.

Vyvarujte se kontaktu s tvrdými předměty.Při oblékaní si šperky na sebe dávejte jako poslední. Při svlékání sundávejte šperky jako první, aby se nepoškodily, např. zaháknutím za svetr. Před spaním, při sportu nebo fyzické námaze je dobré si šperky odložit z důvodu možného mechanického poškození.

Šperky by neměly přijít do kontaktu se saponáty, chemikáliemi, parfémy, laky na vlasy, mořskou vodou či potem. Šperky si vždy odložte před koupáním či sprchováním. Může se poškodit povrchová úprava na akrylovém dílu. Dočasně odložený šperk nenechávejte na přímém slunci.

Jak pečovat o bižuterii

Bižuterie je křehká – při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít. Vyvarujte se kontaktu s tvrdými předměty, a to především u prstenů a náramků. Šperky nenoste při koupání, sprchování, mytí nádobí a podobných činnostech, při kterých šperk přichází do styku s vodou, aby nedošlo k poškození jednotlivých dílů. Dočasně odloženou bižuterii neponechávejte na přímém slunci. Odložte šperky před spaním, při sportování nebo fyzické námaze, zabráníte tím mechanickému či povrchovému poškození výrobku. Vyhněte se kontaktu s chemickými prostředky. Působením některých laků na vlasy, parfémů, krému, mořské vody, chlóru a jiných chemikálií může dojít k poškození povrchů šperků. V prostředí, de se vyskytuje síra a jod, bižuterii nepoužívejte. Používají-li šperky osoby nemocné, s velmi agresivním potem či osoby užívající některé léky, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu kovových dílů. Při oblékání doporučujeme bižuterii připnout až po použití všech krémů parfémů a laků na vlasy. Naopak při svlékání sundat bižuterii jako první. Řetízky, náramky a náušnice se mohou zachytit o látku a následně ji i bižuterii poničit, nebo dokonce způsobit poranění.

Puncovní značky

T-BRANDTIME, s.r.o.

Odeslat článek známému   Vytisknout